חיפוי עץ

חיפויי עץ משמשים כבר תקופה ארוכה בבניית בתים. זה אטרקטיבי, עמיד וניתן למצוא אותו בסגנונות רבים ושונים.

ציפוי עץ הוא סוג של חיפוי קירות העשוי מיריעות עץ דקות.

ניתן למצוא חיפויי עץ בבתים ובניינים רבים ברחבי העולם, אך זה לא תמיד הבחירה הטובה ביותר עבור כל פרויקט. חיפוי עץ יכול להיות אופציה טובה לפרויקטים שצריכים להיראות ישנים או כפריים.

לוחות העץ הם בדרך כלל בעובי של 1/4 אינץ' עד 1/2 אינץ', כאשר הגודל הנפוץ ביותר הוא בעובי של כ-3/8 אינץ'. רוחב הלוחות בדרך כלל 1-1/2 אינץ', אך יכול להיות צר עד 3/ 4".

היתרונות של חיפוי עץ

עץ הוא משאב מתחדש שניתן להשתמש בו בדרכים רבות ושונות. אחד השימושים הפופולריים ביותר לעץ הוא כחיפוי או ציפוי חיצוני למבנים.

ישנם יתרונות רבים לשימוש בעץ כחיפוי, כמו היכולת לעשות שימוש בצבעים ובמרקמים הטבעיים של גרגר העץ. משקלו גם קל יותר מחומרים אחרים, כך שניתן להשתמש בו על מבנים גדולים יותר מבלי לדאוג למשקל החיפוי לאורך זמן. עץ גם עמיד מאוד בפני אש, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לבנייה בקרבת אזורים עם סיכון אש גבוה כמו יערות.

היתרונות של חיפוי עץ הם רבים. ניתן להכין אותו במגוון סגנונות שיתאימו לכל טעם והיופי הטבעי שלו לא ידהה או יתקלף עם הזמן כמו חומרים אחרים.

ציפוי עץ למבנים

ציפוי עץ הוא חומר חיצוני פופולרי שנמצא בשימוש במשך עשרות שנים. קל לעבוד איתו ודורש פחות תחזוקה מחומרים אחרים.

ניתן להתקין חיפוי עץ למבנים במגוון דרכים שונות. ניתן להתקין אותו אנכית, אופקית או אלכסונית בהתאם למראה הרצוי. הלוחות מחוברים לרוב למסגרות מתכת ואז מונחות על משטח הקיר בעזרת מסמרים או ברגים.

לוחות עץ משמשים לרוב כחומר חיפוי חיצוני מכיוון שניתן לעבוד איתם בקלות ודורשים פחות תחזוקה מחומרים אחרים. ציפוי עץ מותקן לרוב אנכית, אופקית או אלכסונית בהתאם למראה הרצוי של המבנה. לוחות מחוברים בדרך כלל למסגרות מתכת ואז מונחים על משטח הקיר באמצעות מסמרים או ברגים.